Ana Sayfa | Modem Kurulumu

Modem Kurulumu

Öncelikle interneti aldığınız şirketin hattınızı aktif ettiğinden emin olun eğer aktif değilse diğer işlemlerin hiçbiri işimize yaramayacak. Eğer modeminizin kutusu elinizde mevcut ise üstünde adres, kullanıcı adı ve şifre yazacaktır.

Eğer bu bilgiler elinizde yoksa;

Adres genellikle 192.168.2.1 , 192.168.1.1 , 192.168.1.2 bu adreslerden biridir bu adreslerden birine giriş yapabildiyseniz eğer

Kullanıcı adı : admin – Şifre: ttnet

Kullanıcı adı : admin – Şifre : admin

Kullanıcı adı : admin – Şifre : 123456

Şeklinde kalıptır. Adres kısmındaki değerlerden birine giriş yapabildiyseniz eğer sol üstten modem isminizi ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra wifi ile bağlanmayı deneyin yüksek ihtimalle giriş yapabiliceksiniz eğer yapamadıysanız modemin DSL ışıklarını kontrol edin. Yanmıyorsa önce modeme bağlanan kabloları kontrol edin. Hepsini yaptığınız halde çalışmıyorsa teknik servis çağarmalısınız veya internetiniz henüz aktif edilmemiştir.

DSL ışığı yanıyor ama internete giremiyorsanız sol menüden hızlı kuruluma girip bu kısımda kullanıcı adı şifre bölgelerini doldurmanız gerekmektedir. Bilgileri yazıp kurduktan sonra internete girebilirsiniz.

SN BİLGİSAYAR

 

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..